- Běhání -

 

ODRY - V létě se tady běhá strašně fajn závod - Oderská 25. O tom jak jsme tady bojovali v roce 2018 si můžeš přečíst zde. Tehdy bylo příšerné vedro, dnes pro změnu hlásí mráz. Proč tedy nevyrazit do Oder a nezkusi se proběhnou ve stopách tohoto závodu?

KOMORNÍ LHOTKA - Nedělní dopoledne bude dle předpovědi mrazivé. To nás však nezastaví. Vyrážíme do Beskyd. Na parkoviště u sauny přijíždíme přesně o osmé. Rtuť mobilního telefonu ukazuje -13°C. Kdo má, dává návleky a nesmeky. Kdo nemá, bude mít alespoň více dobrodružství.

Sobotní odpoledne a v hlavě je dilema. Vyrazit v neděli do Beskyd na běh přes nějaké kopečky ve volném tempu nebo zajet do Hlučína na Zimní běh? Společných běžeckých akcí v blízkém budoucnu moc nebude. Je potřeba tak podpořit snahu odvážlivců, kteří se nebojí něco podobného svolat. A hlavně nebude třeba tak brzy vstávat. Volba tedy jasná. Jedu do...

STARÉ HAMRY - Jako tým jsme v Beskydech běželi naposled v září 2020 v rámci závodu Hory Bory. Všem se první etapa závodu v Beskydech líbila. Rozhodnutí kam tedy vyrazit na první společný výběh v roce 2021 tak nebylo vůbec složité. Slovy Josefa Kainara : "Nedám už vůbec nic na lidský camry, musím jet v sobotu na Starý...

HLUČÍN - V téhle zvláštní době je malým zázrakem každá nezrušená běžecká akce. Díky tak patří Tomáši Hájovskýmu - Závody z Jasének, že to letos nevzdal a uspořádal tradiční Vánoční běh Hlučínem. Převzal tak pomyslnou štafetu po organizátorské dvojici Martiník - Kusý z dřívějška.

V této podivné době, kdy se toho snad více nemůže než může, byl závod Segment cup takovým malým zázrakem. Klasické závody po celém světě byly nahrazeny těmi virtuálními a ty co nebyly, byly zrušeny či přeloženy na neurčito. Zajímavým kompromisem tak byl hlučínský Segment cup, který se konal ve státní svátek.