Přeskočit na obsah

Běžecké (ne)lovení segmentů

Hlučín – V této podivné době, kdy se toho snad více nemůže než může, byl závod Segment cup takovým malým zázrakem. Klasické závody po celém světě byly nahrazeny těmi virtuálními a ty co nebyly, byly zrušeny či přeloženy na neurčito. Zajímavým kompromisem tak byl hlučínský Segment cup, který se konal ve státní svátek.

segment běh

Z důvodu stále platných vládních opatření pro potlačení šíření koronaviru, byl závod startován jako časovka. Po dvou minutách startovali dva běžci. Ti se vydali na trať dlouhou 8,2 km s poctivým převýšením v terénu 235m. V případě, že by jeden běžec utekl druhému, tak pro zachování motivace byla možnost lovit segmenty z aplikace Strava.

image 485

Start je v Hlučíně u firmy Gras service. S Valdou a Martinem přijíždíme chvíli před desátou. Nejsme sami. Z BK Ludgeřovice tam je dalších sedm běžců. Je jasné, že dnes bude mít náš klub převahu.

Není na co čekat. Zapisujeme se do startovní listiny. Start nás čeká přesně v 10:00 hod. Před námi stihne ještě odstartovat Radek A. s Markétou a Alena s Luckou.

image 486

Je 10:00 a to je náš čas. Startuji spolu s Valdou a Radkem R. – ať je změna. Dvojic už bylo dost. Začíná se zostra. Né tak tempem jako spíše převýšením. Je potřeba vyběhnout do Bobrovníků. Prvních 80 výškových metrů na 1,5 kilometru. Zatím to jde. Stíhám i fotit.

image 487

To bylo taky poprvé a naposledy, kdy Valdu vidím zepředu. Pak už se ztratil v lese. Vlastně se neztratil. Cestu do cíle nakonec našel na celkovém pátém místě jako nejlepší běžec BK Ludgeřovice.

Z Boborvníků se klesalo až k chatové osadě, abychom mohli vzápětí vyběhnout zase nahoru. No vyběhnout. Šlo se takřka po čtyřech a neběžel to ani Valda. Viděl jsem jeho červená záda 🙂  Po každém vrcholu přichází pád. Tentokrát do Kravího dolu k řece Opavě. Běželo se lesem v listí ve kterém byly maskované kameny a haluze. Naštěstí to bylo bez pádu. Alespoň u mě.

Přes osadu Jasénky jsme se pak vraceli zpět do Hlučína. Cesta už vedla mírně do kopce a po asfaltu. Byla to příjemná změna. Přesto nebyl čas na odpočinek. Tam někde za sebou jsem slyšel Radka.

image 488

Poslední kilometr už byl na pohodu. Do cíle jsem dorazil v čase 40:53 min. na celkovém 15. místě ze 35. běžců. Vzhledem k tomu, že první skončil Jirka Pytlík (vítěz několika Lysacupů), na třetím místě byl Standa Najvert (několikanásobný vítěz B7) a první ženou Petra Pastorová (mistryně ČR v maratonu) tak musím být spokojen. A ještě spokojenější jsem v okamžiku, když v cíli ulovím chleba se sádlem a čoko sušenku. Přijde mě to zajímavější než lovit nějaké segmenty 🙂